Към съдържанието

Организация на щетата д1-д3 (предложение и повик за дебат)

• Please log in to reply
24 отговора на тази тема

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
  • 394 Мнения:
Здравейте!

Отварям тази тема, за да може да се дискутира възможността за организация на щетата в малките дивизии. Вече тече организацията в д4, http://www.erepublik...44-2509767/1/20 но нещата в ниските дивизии са по-различни и там няма как да се случат по същия начин. В този пост няма да излагам позиция, а само ще нахвърлям някои общи особености за ниските дивизии, които да очертаят проблема и нещата да станат по-ясни за играчите, които винаги са били в д4. Призовавам за нормален диалог, а не за хейтърско делене на дивизии, какво обикновено се получава при обсъждането на подобна проблематика. На практика всички дивизии са важни и само с една дивизия битки не се печелят! Обобщенията които ще направя са относителни и понякога важат повече за д1, отколкото за д3 (или обратното).

1. Играчите от д1-д3 са принудени в една или друга степен да пестят точки опит и да трупат сила. Това не е просто каприз, а необходимост и правилна стратегия на развитие.

2. Играчите от д1-д3 не могат да си позволят да се бият ежедневно, или ако го направят, то е в някакъв кратък период от време, свързан с битки или мисии.

3. Играчите от д1-д3 обикновено не изпълняват всеки ден ДО. Това означава че имат по-ограничен достъп до вафли и основния начин да си ги набавят е с купуване на пакове.

4. Играчите от д1-д3 не могат да си позволят да фермят с много голям брой фирми, защото за тях потенциалната печалба от икономическия модул е по-малка отколкото от военния (БХ, КО). Ферменето с около 50 фирми на ден съответства на изпълнение на ДО като точки опит.

5. Играчите от д1-д3 рядко достигат много далече в изпълняването на седмичната мисия. Ако не ползват много фафли за кратък период или не си купуват пакове през повечето време се пълнят само на 10 (или 100 здраве на час).

6. Играчите във всяка дивизия (д1-д3) са по-малко от броя на играчите в д4. Понякога е достатъчно няколко играчи да се съберат едновременно за да спечелят рунд. Рунд практически може да бъде спечелен и от 1 човек, ако е насъбрал вафли. Последното не е присъщо за всички играчи.
7. Играчите от д1-д3, пестейки ниво се бият самоотвержено само, когато смятат че има шанс да бъде спечелена битката. Нерядко след загубени 2 рунда решават, че изобщо няма смисъл да качват ниво и не се бият.

8. Играчите от д1-д3 са медалисти по дефолт. Те се бият по-често за БХ. Изкарването на ресурс от военния модул, който да бъде вложен в икономическия е част от нормалното им развитие. Разбира се всичко е относително, патриотизмът и медализмът рядко вървят ръка за ръка.

9. Основна част от щетата в дадена битка се изнася от играчите, които са вдигнали центровете си докрай и са “заякнали”. За играчи от д1 с по-малко от 10-15к сила практически няма смисъл да се бият в епик битки. Техният принос за спечелването на битката е незначителен, а нивото което качват направо не си заслужава. Техният шанс е в нощните рундове по принцип.

10. Играчите от д1-д3 също държат на идентичността си и/или отрядната си принадлежност.

11. Понякога играчите от д1-д3 предпочитат да са в собствено МЮ или МЮ-то на приятел. Това се налага заради т. 3. и заради факта че МЮ-тата стават все по-достъпни.

Какви са основните начини играч от д1-д3 да направи повече щета? На първо място вафлите, бустърите, горилата, (бомби/ракети) и разбира се къщите. Използването на вафли от играчи които не дават реални пари е силно ограничено (вж. т. 3). Бомбите се купуват най вече със сташове и пакове, рядко се печелят с биене (вж. 1-3). Мятането на ракети очевидно е изгодно само в д3. Ползването на горила в български битки не винаги е много благодатно, особено след промените във формулата за убийствата. Къщите могат да бъдат алтернатива на вафлите, но тяхното ползване се нуждае от предварително планиране (вж. т. 5.).
Публикувано изображение

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
  • 394 Мнения:
Сега да преминем по същество. Умишлено ще избягвам думата “армия”, да не би някои да правят прекалени асоциации с армията от 2010-12-та или с армията от РЖ. Та… как да се организират играчите от д1-д3? Предлагам следното:

Да се създаде канал в който играчи от д1-д3 могат да влязат по всяко време. Понеже скайп се ползва от повече хора, предлагам да е скайп-чат или скайп+IRC. На играчите били в битката се плаща определена сума за милион щета в зависимост от дивизията. Според мене 20лв. За 1М щета е подходящо за д2. Няма как да конкурираме КО-то в другите битки, който има желание да удари за тези пари да го стори. Няма да се раздава през цялото време, а само в предварително определени приоритетни рундове. Как ще се раздава? Сещам се за 2 начина: срещу скрийн или директно КО само за българи.

Вероятно бихте попитали: Защо ще е тоя канал като ще се пуска КО? Ами защото е хубаво играчите които ще участват да знаят предварително и да си планират кога ще се бият за медали, кога ще се бият за България, кога да си активират къщите... За къщите специално за мене в важно 5 часа предварително да знам кога ще е атаката, за да ги активирам, да избера в първи или втори рунд ще бия и т. н. Вбесявам се когато следобед си активирам къщите за да се бия за България, а вечерта разбера, че атаката ще е сутринта! Че аз по добре да не активирам нищо и да се бия на майната си за медал... Играчите които спонтанно решават да се бият също ще са полезни, но тяхната щета без вафли/къщи/бомби ще е по-малка, реално ще си изпълнят ДО + малко отгоре.

Кой ще командва? Е, разбира се диктатора и МВ. Те пускат битките. Те ще определят кои ще са приоритетните рундове и как ще се съчетават с организацията в д4, като все пак се съобразяват с часовете в които активността е голяма. Реално нощните и сутрешните рундове няма как да бъдат приоритетни, там ще се разчита на шаутове и медализъм. Но! За да не се създават бариери и омраза между д4 и другите е хубаво да се назначат към МВ няколко координатори (играчи от ниските дивизии) които да  информират играчите за началния час на битката, които да ги напътстват в битките и да раздават полагащото се финансиране. Защо няколко? Е необходимо е да има някаква ротация.

Предлагам да забравите за всякакви ограничения като численост, състав, аватар, МЮ, сила, активност! Ако кажете на някой играч от д1 ще искате от него 56% активност направо ще ви се изсмее! Ако играчът е с малко сила, то фиксираното заплащане цена/щета няма да му е изгодна и той ще си наляга парцалите и ще тренира, което е правилното нещо, което трябва да направи.

Този пост е редактиран от Xaoc aJl4eH: 02 април 2015 - 12:24

Публикувано изображение

Khan Su

Khan Su

Редник

• Регистрирани
  • 117 Мнения:
Аз съм много за:

1. Всички имат фейсбук, фейсбуците се ъпдейтват директно в телефона. Прави се група в която всички желаещи може да влязат, модераторите казват ордерите какви са за деня, които е в групата е наясно кво що. Преценява си какво ще прави.

Генерално решение на всички координационни въпроси. Които няма фейсбук или не го кефи - опцията да си синхронизираш фейс-а с туитер я има, там е още по яко :) Само трябва да се пишат по малки ъпдейти. При нещо по дълго има я статия, я този форум, я гугъл док които междо другото зарежда страхотно текстови файлове директно на телефона. И така. В групата веднага можеш да видиш кви хора ще се включат  и бързо да се организира ударна група за еди колко си часа. И не ми излиайте с приказките "ама тва ей са ще си ползвам фейсбука за тая шитня" то и фейсбука е шитня и по голяма от ерепа.. така и така носите на мега спам там с глупости, една глупост повече нема да ви удави.

Пък които иска може и скайп канал.

Този пост е редактиран от Khan Su: 02 април 2015 - 01:09

Sollam

Sollam

ДепутатинУ

• Регистрирани
  • 123 Мнения:
Преди всичко, поздравления за темата!!!

Всичко написано е вярно. Няма как фактите да останат неотчетени, нито пък да бъдат отречени.
Промените в играта налагат нови стратегии, тактики и начин на водне на битката.
Фактът, че повечето ни играчи са в Д4 по никакъв начин не означава, че в тази дивизия е силата ни. Точно обратно!
Битките във въстанията на Чили, (а и нашите против сърбите) показаха, че точно там сме слаби.
В момента наблюдаваме правилната тактика – епик в дивизиите, в които сме решили да дадем всичко от себе си и пълен пас в другите. Да кажем Д4.
С други думи казано, играе се с комбиниране на КО, епик/не епик и организацията, за която говориш. Рунд 9ти в Д4 в Зона-та е показателен за това, как се прави, а рунд 8ми, как не се прави или как да направиш в последните минути епик на противника, дори с пускане на КО от неговата страна, когато рунда е необратим и вече спечелен за теб при студена война.
Публикувано изображение

Sollam

Sollam

ДепутатинУ

• Регистрирани
  • 123 Мнения:
Що се касае до организацията:
Аз съм против скайпа, предвид спама. Ако има такъв, в него да са командирите на отрядите, респективно взводните на съответните отряди, отговорни за самата дивизия. За прехвърлянето на играчите вътре в отрядите по взводове според дивизии се говори откакто има дивизи и комай почти нищо не е направено, а е елементарно за всеки отряд.
Това относно казаното във връзка с организацията по-горе. Вътре в самите отряди скайп или ирк си е решение на отрядите.
Още в една моя много далечна статия писах за избор на водачи на рундове, които предварително да бъдат избрани и субсидирани. Същото важи и за избор на отряди за рундовете. Това е оптималният вариант. Останалите бият на тайминг, а ако не е достатъчно КО или хвърляне на всички сили според ситуацията и възможностите за КО и спечелване на рунда. Тук трябва да се има предвид, че първите рундове са най-тежки. Следва: рунд 1 - мечките и прочие. Тук за лекота, би могло предварително да се заделят пари, които да се дадат на отряда. Нека той решава, как да печели рунда, а не след дъжд - качулка. (само пример)
Публикувано изображение

Sollam

Sollam

ДепутатинУ

• Регистрирани
  • 123 Мнения:
И накрая, много от вас подценяват ракетите и продължават да настояват за КО.
Разгледайте отново промените в ракетните. Играч над 25-то ниво, може да вдигне ракетна к2, което е 750 000 в Д1 от един играч. Същото важи и за останалите дивизии.
Над 37-мо ниво е к5 – 2 500 000 расета + 50% демидж бустер. Това казано във връзка с написаното от Хаоса. И при положение, че трябва да пазя сила, удрям яко и стоя с ФФ фул, всякакви доводи от рода на „правя ги с три удара” ми звучан леко недообмислени.
Нека 10 играча в Д1 хвърлят 7 500 000 милиона в минута накрая, а ти ходи ги стигай.
Не забравяйте, че ракетните по дивизии, особено Д1 и Д2, ще събудят играчите, а играч хвърлил ракета и искащ да спечели, налива винаги допълнително и от себе си.
Така че, аз съм за организирането на ракетни по дивизии. Тук кандисвам на скайп.
Приятни празници на празнуващите!

На останалите Хубав уикенд!:)
Публикувано изображение

NikolayMilev

NikolayMilev

Майор

• Administrators
  • 969 Мнения:
Соллам, взех една сметка с текущите цени от БГ пазара.
К1 ракета = 43.40 и дава 50 000 щета => 868cc за милион
К2 ракета = 86.8 и дава 250 000 щета => 347.2cc за милион
к3 = 520cc/m
k4 = няма смисъл
к5 = 156cc/m

T.e не е никак евтино това с ракетите, виждам смисъл само за к2 ракетни площадки и то ако е доста на зор положението.

От друга страна ако 7.5М биха взели рунд, това са си 2600 валута за точка, а понякога 1 точка е нужна.

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
  • 394 Мнения:

Виж мнениетоSollam написа на 02 април 2015 - 05:27 :

И накрая, много от вас подценяват ракетите и продължават да настояват за КО.
Разгледайте отново промените в ракетните. Играч над 25-то ниво, може да вдигне ракетна к2, което е 750 000 в Д1 от един играч. Същото важи и за останалите дивизии.
Над 37-мо ниво е к5 – 2 500 000 расета + 50% демидж бустер. Това казано във връзка с написаното от Хаоса. И при положение, че трябва да пазя сила, удрям яко и стоя с ФФ фул, всякакви доводи от рода на „правя ги с три удара” ми звучан леко недообмислени.
Нека 10 играча в Д1 хвърлят 7 500 000 милиона в минута накрая, а ти ходи ги стигай.
Не забравяйте, че ракетните по дивизии, особено Д1 и Д2, ще събудят играчите, а играч хвърлил ракета и искащ да спечели, налива винаги допълнително и от себе си.
Така че, аз съм за организирането на ракетни по дивизии. Тук кандисвам на скайп.
Приятни празници на празнуващите!

На останалите Хубав уикенд! :)

Приемам, че информацията за ракетите в уики е вярна:
http://wiki.erepubli.../Rocket_Factory

Приемам че сметките на Милев са верни.

Играчите НЕ инвестират в ракетни площадки, защото не са изгодни. В моята дивизия мога да взема медал с 2-3 ракети к5. Добре! Сметката обаче не излиза! Ще похарча около 3,5 злато (минимум) за да взема 3. Следователно тези 270 злато за ъпгрейда на ракетната площадка са за кошчето... :unsure: И аз правилно съм смъкнал моята на к1 :toy:Оставяме настрана тези 270 злато колко фирми/вафли са....

Щом за играчите няма смисъл да погледнем за държавата има ли? К5 ракета = 156 сс/М... ами това е свръх голямо КО за д2... Обикновено КО-то в д2 е между 50-100 сс/М. Рядко стига 150... Защо да се прави ракетна организация, като всичко с КО става много по-лесно?

Сега разглеждаме случая който казваш. Лесно намираш 10 слабака в д1. Даваш им по 20 злато на парче да вдигнат к2 ракетна. Даваш им по 100-150 кинта. Уговаряш ги в т90 да са на линия, изчакват те да кажеш "ОГЪН" и пускат ракетите. ОК! Сега разгледай някоя епик-битка и виж само първия в д1 с колко е взел рунда. Епик рунд за д1 е минимум един да налее над 50М  или 5 да налеят между 10 и 20 М. Това са играчи между 30-90К сила. Тия 7,5М (което е 10-20 убийства за един силен играч) са толкова нищожни, че обезсмислят както организацията, така и цената. Някой в топа просто ще изяде още няколко вафли и ще ги компенсира!

Значи ракетната ера е пълна отживелица! Все едно в 21 век да се стреляме с мускети! ;)
Публикувано изображение

Avit0hol

Avit0hol

Лейтенант

• Регистрирани
  • 410 Мнения:

Виж мнениетоNikolayMilev написа на 03 април 2015 - 04:13 :

Соллам, взех една сметка с текущите цени от БГ пазара.
К1 ракета = 43.40 и дава 50 000 щета => 868cc за милион
К2 ракета = 86.8 и дава 250 000 щета => 347.2cc за милион
к3 = 520cc/m
k4 = няма смисъл
к5 = 156cc/m

T.e не е никак евтино това с ракетите, виждам смисъл само за к2 ракетни площадки и то ако е доста на зор положението.

От друга страна ако 7.5М биха взели рунд, това са си 2600 валута за точка, а понякога 1 точка е нужна.

За 150 сс на милион ти вкарвам 10 милиона в Д1 със скоростта на ракета :D

Най-удачна ми се вижда схемата с оная примоция на Плуто - държавата ми дава валута за 250 злато - взимам 75 големи бомби - и забравяте грижите за Д1 за 1 месец :D. Лошото е, че изтичат след месец - ако се намери някой Д1 дето си купува асаулт пак и се зареди със 150-300  бомби като ги подновява всеки месец, тогава става много интересно. Гледах така един в Д1 как наби 20 парчета за Аржентина  и еба мамата на чилийците - и СО-то им източи и епичен рунд им взе сам самичък

Vadisz

Vadisz

Баш Мецан

• Регистрирани
  • 233 Мнения:
Нъл нямаше да има хейт ?
Одобрявам че има няккъв дебат личното ми мнение е да се направи нещо каквото и да е  пак ще е по добре от нищо винаги ще има мрънкалници и недоволни .
Пуска се предложението гласува се от там КС или депутаите и се представя със статия след което се работи за реализацията

lqlqlqlio

lqlqlqlio

Нокиа

• Регистрирани
  • 130 Мнения:

Виж мнениетоXaoc aJl4eH написа на 02 април 2015 - 12:23 :

Да се създаде канал в който играчи от д1-д3 могат да влязат по всяко време.
И скайп, и фейсбук (:лицепляс:) са затворени системи. Трябва ти акаунт, някой да те покани/одобри и т.н.
В irc мрежата на rizon имаше (предполагам още ги има) доста направени канали. С една връзка в армейският вестник всеки може да влезе през web интерфейс и да попита какво се случва. Просто трябва да има кой да го посрещне и обясни за какво става въпрос.
Отдавна съм на мнение, че който има желание да получи информация, може да си я намери и сам (а ако не може, да си мята компютра от някое по-високо място и да не са занимава с такива сложни неща). Залагам на отворен канал, където всеки да има възможност да влезе с минимум усилия, но дори и да се избере затворена система, който има желание, ще намери начин да получи достъп.
И за спама да кажа - нека има. Изключително важно е хората да комуникират помежду си, а и с командването - за да има обратна връзка. Както би казал един наш виден трол - социализацията е важна.
Публикувано изображение

Khan Su

Khan Su

Редник

• Регистрирани
  • 117 Мнения:
Ляли а IRC колко остаряла технология е.. в днешно време модерните хора и лапетата си имат всичките фейсбук, това че ти нямаш е, друг въпрос. Аз пък имам близо 600 приятеля в скайп от ерепублик само. Та значи доводите ти са разбити на пух и прах. идеята на скайп и фейсбук е заради опцията целия чат изписан да се запазва за да може като влезне някои и види на къде е вървяла дискусията да се включи. Да ама ако не е присъствал в тоя чат канал в ирц, въобще няма и как да разбери. Пък и колко човека правилно могат да си конфигурират ирц? Колко човека въобще ще се сетят да влязат? Виж във фейсбук и скайп хората не излизат от там. Вечно е пуснато я в браузъра я на телефон я на таблет. Дори мейл да пратиш, пак ще е видим, защото има хора си синхронизират и мейлите в телефоните. Мислете малко модерно де... стига с тая закостенялост.

Avit0hol

Avit0hol

Лейтенант

• Регистрирани
  • 410 Мнения:
Сериозно погледнато ситуацията е пълна трагедия - имам наблюдения от доста по-стари времена, когато активността и интереса бяха в пъти да не кажа десет пъти по-големи, не само към военния модул - упадъкът е повсевместен. Почти нищо не може да се направи - единствения вариант дето виждам е да се пуска СО само за българи и да се вкарат желаещите в някаква доброволна алерт система - скайп, шаути, форум с планове. СО-то няма нужда да е много - аз лично на чуждестранни битки Д1 за 100 лева  влизам неохотно, на 150 бия на макс, защото долу горе същите пари на милион вадя от медали.
За България ако битката е важна естествено си  удрям без СО - просто забелязах, че Столча като пусна СО на една от сръбските, заради това че имаше 50 лева на милион, активирах +50%  бустър и вкарах и вафли и резултатът беше кажи речи двоен на нормалното - нямах намерение да го правя, но минимално СО запалва още повече патриотизЪма :)
Та мисълта ми е - българинът не, че не иска и няма да удари без СО - просто с него ще удари много по-здраво даже без да се усети.

lqlqlqlio

lqlqlqlio

Нокиа

• Регистрирани
  • 130 Мнения:

Виж мнениетоKhan Su написа на 03 април 2015 - 01:22 :

Ляли а IRC колко остаряла технология е.. в днешно време модерните хора и лапетата си имат всичките фейсбук, това че ти нямаш е, друг въпрос.
Браво, добра логика. Харесва ми как вадиш заключения на базата на... нищо :D

опцията целия чат изписан да се запазва за да може като влезне някои и види на къде е вървяла дискусията да се включи.
Може би това би било полезно, но в никакъв случай не е задължително. Ако видя 1000+ реда, по-скоро бих излязъл от чата, отколкото да почна да ги чета. И не, това не означава, че съм немодерен човек, а просто, защото не ми се занимава. Това е игра! Влизам за да убия малко време. Малко!

Пък и колко човека правилно могат да си конфигурират ирц?
Кому е нужно да конфигурира irc!? Сега всичко е направено като за идиоти. Цъкаш линк, пишеш някакъв nickname и си вътре през web интерфейса.
И спора въобще не е каква точно технология да се използва. Просто да има място, където всеки, който има желание да може да влезе и да попита какво става. Къде да ударя? Сега ли? Решава дали ще има възможност и помага, ако може. Или пък отива някъде навън, където таблета не хваща покритието на фейсбук и не може да си шерне, че е взел BH медал...

Този пост е редактиран от lqlqlqlio: 03 април 2015 - 11:31

Публикувано изображение

NikolayMilev

NikolayMilev

Майор

• Administrators
  • 969 Мнения:
Ля, аз лично не ползвам IRC защото версията за която казваш е малко тежичка от всето му глупости + не пази хубаво хистори. Ако сега влизам не знам какво е ставало по-нагоре в дискусиите и съответно не можеш да вземеш отношение.

В скайп е същото, влизам днес и имам 2001 непрочетени от спам чат и то защото спира да брои след определен брой :Р инъче заповедният канал  където Стойч пуска къде бием и къде слагаме ДО е с по 2-5 коментара дневно.

Май от всичко изброено ако групата е до 20-тина човека - най добре ЛС в играта до всички като група, така поне който е на линия ще вземе отношение.  И без това не сме хиляди хора, просто някой казва ще бием здраво във втори рунд, колкото всеки да събере повече здраве, пуска се и КО за нашите хора и както подчерта Авито - всеки бие колкото може.

В Ирс се изтърва едни, в Скайп други, не всеки има фейсбук, а не всеки седи в  игата за да види навреме коментара. Т.е няма да има угодия на всеки.

трябва каквото и да се мисли да е дюрако устойчиво. Без излищни структури, отговорник на отговорника и касиер на раздавщите на бла бла :)

Darman

Darman

Старшина

• Регистрирани
  • 175 Мнения:
Аз съм твърдо за скайп чат. Най-добре ще е 1 чат за всяка дивизия, но може да дойде малко в повече. В момента координационния върши работа, но причината, поради която искам отделни чатове, е че така се създават взаимоотношения м/у играчите и играта става по-интересна. Реално повечето от нас играят заради другите. Друг плюс е, че като се съберат играчи от една дивизия, могат по-свободно да изразят мнение и да не се притесняват да питат.

Наистина не сме много активните, а и двукликърите стават все по-малко. Затова трябва да се измислни нещо, с което дори и неактивните да ударят. Мен лично най-много ме мотивира като видя някой познат да напише, че ще удари здраво в някой рунд и просто няма как да не го подкрепя. Мисля, че повечето са като мен и удрят здраво, когато и другите удрят здраво. А за да се разбере, че ще има бой ни трябва предварителна информация, която да получаваме от тези скайп чатове (според мен ни трябват нужните инструкции в координационния, а по другите чатове да се разбират хората да бият).

И съм за скайп, а не ирц или фб, защото той е постоянно включен и можеш да проследиш нечий разговор. Ако те дразни спама можеш да преминеш на отпочиващ и после само да превъртиш. Със съобщения в играта също може да се даде информация, но някои ги дразни постоянно да получават известия и все пак някои не са постоянно в играта.
И все пак дали да има други чатове, какви да са те и т.н. трябва да се реши от хората, защото те ще са участниците в тях.

КО-то според мен трябва да бъде за привличане на чужда щета (поне в български битки, в чужди съм съгласен да е само за българи), защото не ми се струва приемливо да се бием за пари, вместо за еДържавата си.

Относно ракетите - напълно излишни. Аз имам К5 площадка, но много рядко ползвам буустер или ракета. Буустер ползвам, когато нямам в мен, а има важен рунд да ударя. А ракета или 2 ракети (защото мога да строя по 1 ракета на ден, но мога и да складирам по 1) ползвам само когато не ми е останало здраве, а дадения рунд отново е важен. И мога да кажа, че въобще не си струва, но аз обичам да се раздавам :)

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
  • 394 Мнения:
Всички начини имат някакви предимства и някакви недостатъци.

Недостатък на IRC е че не е много популярен и поне когато аз съм влизал не се вижда какво е говорено преди мене и трябва да питам вместо само да чета. Отделно нещо на компа ми не е у ред явно, защото последните ми 3 опита да вляза бяха неуспешни. Ляли явно е от старата школа. IRC според мене е по-подходящ за интернационални срещи. Може и да греша, но имам чувството че играчите, които са от по-скоро в играта по-рядко ползват IRC. Предимство на IRC е, че всеки се логва с ника си в играта.

Скайпът е по-разпространен. Има предимство че можеш директно да се присъединиш от линк без някой да трябва непременно да те адне. Недостатък е че се оспамва работата, но аз не смятам, че спама е толкова лошо нещо и все пак може да се контролира поне по време на битката. Недостатък е че лагва, но мисля че това няма да е голям проблем.

Във фейса влизам много рядко, но и да влизах често не бих го ползвал за тази цел. Предполагам че Ханът говори за създаване на фейсбук група. Но при всички положения ФБ е някакво лично пространство и не всеки би се съгласил да го споделя. Много от играчите в скайп си имат отделни регистрации само за играта. Съмнявам се че с ФБ ще се получи същото.

Общо взето стигам до извода че да спорим няма смисъл, ще гледам скоро да пусна една анкета с достатъчно нюансно зададени въпроси, та да стане ясно кое, какво, как, колко.

Като цяло идеята е да има 4-5 човека координатори, които да движат нещата на ротационен принцип и да си имат отделен чат с МВ. Според мене чата трябва да е само един. Излишно е да се разделят хората. Реално играчите от д2 и д3 трудно биха заблудили играчи от д1, защото те също са играли там. Дори ще е хубаво играчите от различните дивизии да си говорят, всеки качва дивизията в един момент. Ако бройката на играчите стане много голяма и спамът също винаги могат да се разделят на отделни чатове. Но тази организация ще е по-трудна, за всяка дивизия трябва да има отделен координатор... мисля че няма нужда чак от това. А и в д1 реално аз не очаквам да се съберат много хора. Играчите с много сила там които могат да печелят рундове не са особено много за съжаление. А играчи с малко сила дето казва Авитохол могат само бомби да бият. Т. е. вероятно просто няма да влизат.

IRC също може да се ползва. За хората, които не ползват скайп това е някаква възможност. Лошото е че координатора ако е един човек няма как да е на двете места едновременно. Т. е. трябва един да поеме скайп-чата и един канала. Би могло да се ползва и армейския IRC.

И аз не съм много фен на КО-то само за българи, тъй като това не привлича чужда щета към нашата битка. Казах го само като вариант по-лесен за изпълнение. Според мене изпращането на валута срещу скрийн е най-доброто решение, но създава много бумащина...

Този пост е редактиран от Xaoc aJl4eH: 04 април 2015 - 09:06

Публикувано изображение

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
  • 394 Мнения:

Виж мнениетоNikolayMilev написа на 04 април 2015 - 03:14 :

Май от всичко изброено ако групата е до 20-тина човека - най добре ЛС в играта до всички като група, така поне който е на линия ще вземе отношение.  И без това не сме хиляди хора, просто някой казва ще бием здраво във втори рунд, колкото всеки да събере повече здраве, пуска се и КО за нашите хора и както подчерта Авито - всеки бие колкото може.

И аз много харесвам общите ЛС като начин на комуникация, виждал съм даже да се ползва в някои отряди не стената, не чата а общо ЛС. Обаче идеята е нещата да стават на доброволен принцип. А не като в армията. Няма да има определена бройка, численост или личен състав. По-скоро да се организира подобно на ракетния отряд от преди 2 години... За това няма как да има общи ЛС, или поне няма как всички да са в тях. Координаторът може да вкара 30 приятеля и да пише. Но като единствен начин за комуникация не става...
Публикувано изображение

Gavro77

Gavro77

Мултак

• Регистрирани
  • 348 Мнения:
ПИКСЕЛИ ИМА!
ХОРА НЯМА!

Да синтезирам горното: Трябват ни 10-на командира, защото ще имаме 100на доброволци! МНЕ, ще имате 5, и то ако четирима са от вас :)
Публикувано изображение

NikolayMilev

NikolayMilev

Майор

• Administrators
  • 969 Мнения:
То че е така -така е, принципно хора няма, но има и друго - като някой иска да се захваща да прави нещо - нека да опита. :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни