Към съдържанието

Държавно участие в програмата за къщи к2 или к3 за летците

• Заключена тема Тази тема е заключена
11 отговора на тази тема

Andromeda

Andromeda

Лейтенант

• Регистрирани
  • 569 Мнения:
В предишната тема  "Продължаване на държавната програма за развитие на авиомодула" споменах за другите две програми, които се провеждат и финансират от Sollam , ot4eto  и още няколко човека, както и за необходимостат да включим държавно финансиране в тази за снабдяване на летците с къщи к2 и к3.

В момента с къща к2 се финансират играчи направили в предходната седмица  между 350 и 800 убийства във въздушни битки и с к3 такива, които са направили над 800. Къщите по програмата се вземат от пазара от Сол или от Отчето като се прави скрийн, който се изпраща на продавача и валутата се връща на купувача.

Слабост на сегашната програма е това, че не се знае дали всички тези удари са били направени в правилните битки и в подходящ момент. Целта, която трябва да гоним е не само да се развиват отделните акаунти в авиомодула, но и да имаме контролирана и правилно насочена щета. Държавата не може да финансира биенето за медали в битки без значение за нас.

След разговор със Сол стигнахме до извода, че за да го постигнем е необходимо да се направят някои промени с цел да се насочва щетата в необходимите битки.
Друго, което е добре да се направи е участниците в програмата (ако бъде приета такава) да получават частично, а не пълно финансиране за къщите като по този начин ще се стимулира по-сериозното им отношение.

Това е последната статия свързана с програмата. В нея можете да видите условията по които се прави.

............................................................

Предложението което правя е следното:

1. Отговорници за провеждане на програмата са Sollam и ot4eto .
-Помощници те си определят сами.
2. В програмата се допускат играчи, които направят съответния брой удари в битки за които има заповед. (За целта вече е създаден специален заповеден канал в телеграм).
3. Начина на отчитане ( чрез попълване на формуляр, използване на скрипт или извличане на данните от статистиката на битката) се определя от отговорниците на програмата.
4. Държавното участие в програмата се изразява в покриване на 1/2 от стойността на къщите необходими за програмата.
5. Играчи които имат пакове ползват преференцията наполовина заради превилигированото им положение от по-голям запас здраве и по-бързо зареждане. (това е така в сега действащата програма)
6. Държавата се ангажира с осигуряването на 1 превод месечно в размер на 400 000 валута към орга 2nd Division за нуждите на програмата.

.............................................................

Ако съдим по седмичната статистика от играта  за изминалата седмица има 58 човека, които  са надхвърлили 800 убийства във въздушни битки и около 150 в границата между 350-800
Една част от тях бият за медали, други не биха искали да се включат в такава програма по една или друга причина.
Очаквания брой на участниците е около 20-30 човека за къщи к3 (с над 800 убийства) и около 50-60 за къщи к2 (направили между 350 и 800 убийства) При сегашните цени стойността на необходимите къщи е около 1 милион. Предложението е държавата да покрива половината от тази сума.

За сега предлагам да фиксираме превод от 400 000 валута и след един месец (когато се видят първите резултати), парламента да разгледа отчета и ако е необходимо да коригира сумата.

Разбирам, че това не е малка сума, но мисля че можем да си я позволим в пред вид очаквания резултат.

Ако приемем програмата ще получим от една страна добре организирана и насочена щета , от друга ще събудим интерес у хората към играта  и не на последно място подобна органиция ще засили колективната игра.

Темата е отворена за коментари, предложения и препоръки. Самата аз рядко се включвам във въздушните битки и съм малко встрани от проблемите на летците, което предполага, че има пропуски в предложението , които се надявам вие да допълните.

Благодаря предваретелно на всички, които се включат в дебата.

didogod

didogod

The God Of War

• Регистрирани
  • 97 Мнения:
Видимо е нарастването на авио щетата, но това е нормално за всяка страна. Всеки ден се качва някоя звездс на рангс, но тази щета отсъства във важни битки. Чата в телеграм не е толкова ефективен, предвид че там са 10 души. А липсата на постоянен спам още повече намаля липсата на каквато и да е щета. Има няколко души които помагат във важни битки, но предвид щетата, която имаме е срамно малка.
За финансиране съм, но самата идея че имаме топ щета на национално ниво и почти нулева щета за важни битки не ми допада

Andromeda

Andromeda

Лейтенант

• Регистрирани
  • 569 Мнения:

Виж мнениетоdidogod написа на 20 юли 2017 - 05:47 :

Видимо е нарастването на авио щетата, но това е нормално за всяка страна. Всеки ден се качва някоя звездс на рангс, но тази щета отсъства във важни битки. Чата в телеграм не е толкова ефективен, предвид че там са 10 души. А липсата на постоянен спам още повече намаля липсата на каквато и да е щета. Има няколко души които помагат във важни битки, но предвид щетата, която имаме е срамно малка.
За финансиране съм, но самата идея че имаме топ щета на национално ниво и почти нулева щета за важни битки не ми допада

Съгладна съм. Затова предлагам на участниците да се зачита само щета от битки за които има заповед. Ако канала в телеграм не е достатъчен давайте идея как по друг начин да се насочва щетата. Сигурна съм, че Сол ще се съобрази с предложенията.

Custo89

Custo89

Шеф на Мафията

• Регистрирани
  • 480 Мнения:
Против.
И сега ще ви кажа и защо:

Който е искал да се развие в този модул вече го е направил и без проблеми може да гони медали. Медалстването във въздушни битки е къде къде по-печелившо. От една гледна точка е златото от медал от друга гледна точка е, че се гони БЕЗ оръжие. Удара с танк струва 2лв + хляба. Тоест вкарваш 1 злато, за да вземеш 5. При въздушния медал нещата стоят по друг начин. Не съм съгласен да се дават още повече пари там.
Когато нещата станат сериозни и се очаква да се вкара маса щета във въздушната битка, за да се спечели, всичките които биват подпомагани изведнъж не са онлайн. От месеци гледаме едни и същи 5-6 човека да изкарват битките. И това са хората, които не биват подпомагани.

Щета не може да се насочва с чатове. Щета се насочва с КО. Така биват наградени тези, които реално се бият. Едно време с армията беше същата история. Държавата плащаше пък някои си гонеха медалите и когато трябваше да ударят винаги се оказваше, че или са по кръчмите или са заспали докато чакат да ударят.

Alcek

Alcek

Старшина

• Депутати
  • 180 Мнения:
Ако се постави като условие за получаване  на къщи, да се следват заповедите, мисля повече хора ще влязат в телеграм чата. Друга възможност за насочване на щетата са инструкциите в армейския вестник. Комбат Ордер също е вариант.
Бързай бавно!

dzynka

dzynka

Диктатор

• Депутати
  • 298 Мнения:
ЗА
Цета на прогрмата е да се осигурят къщи на по-слабите акаунти , които не могат да вземат медали и съответно не могат да си позволят сами да си ги купуват. Повече къщи води до повече енергия , което пък води до повече бой и съответно до по-бързо вдигане на ранг.

Тези, които получават къщи няма как да медалеят , по простата причина , че са доста по-слаби и няма как да го направят. Те обикновено си изразходват енергията в наши битки , за д не се налага да се местят. Така че обвиненията, че ние ги финансираме , а те си медалеят не са никак основателни, просто защото те не могат посмъртно да вземат медал .
Публикувано изображение

Andromeda

Andromeda

Лейтенант

• Регистрирани
  • 569 Мнения:
Времето за дебат изтече.
Има само  1 изказване против предложението и затова пускам тема за гласуване.

Държавно участие в програмата за къщи к2 или к3 за летците- гласуване

mitakyt.

mitakyt.

Старшина

• Депутати
  • 174 Мнения:
А какво стана с проекта на Солам за по-бързо стигане на левел 200? Върна ли заема?
Публикувано изображение

edo

edo

Гражданин

• Депутати
  • 280 Мнения:
ПРОТИВ!!!!
Публикувано изображение

NO CARRIER

NO CARRIER

Дъ Биг Миау

• Депутати
  • 153 Мнения:
за

BogdanDryanovski

BogdanDryanovski

Бебе

• Регистрирани
  • 13 Мнения:
За, според мен е най-добре да се пуска КО във важни рундове за отряда, който иска финансиране ще бие там и ще пази, който иска медал - няма да получи друго.

LordVOODOO

LordVOODOO

The man with the knife

• Регистрирани
  • 379 Мнения:
За
Не съм създаден да работя с чук или трион, а да седя на трон!!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни