Към съдържанието

Държавно участие в програмата за къщи к2 или к3 за летците- разширен дебат

• Please log in to reply
7 отговора на тази тема

Andromeda

Andromeda

Лейтенант

• Регистрирани
  • 569 Мнения:
Копирам темата от парламентарния форум и тук за да имат възможност Сол, отчето, а ако иска и всеки друг да се изкаже по въпроса.
Всяко мнение е добре дошло.
------------------------------------------------------------------------

В предишната тема  "Продължаване на държавната програма за развитие на авиомодула" споменах за другите две програми, които се провеждат и финансират от Sollam , ot4eto  и още няколко човека, както и за необходимостат да включим държавно финансиране в тази за снабдяване на летците с къщи к2 и к3.

В момента с къща к2 се финансират играчи направили в предходната седмица  между 350 и 800 убийства във въздушни битки и с к3 такива, които са направили над 800. Къщите по програмата се вземат от пазара от Сол или от Отчето като се прави скрийн, който се изпраща на продавача и валутата се връща на купувача.

Слабост на сегашната програма е това, че не се знае дали всички тези удари са били направени в правилните битки и в подходящ момент. Целта, която трябва да гоним е не само да се развиват отделните акаунти в авиомодула, но и да имаме контролирана и правилно насочена щета. Държавата не може да финансира биенето за медали в битки без значение за нас.

След разговор със Сол стигнахме до извода, че за да го постигнем е необходимо да се направят някои промени с цел да се насочва щетата в необходимите битки.
Друго, което е добре да се направи е участниците в програмата (ако бъде приета такава) да получават частично, а не пълно финансиране за къщите като по този начин ще се стимулира по-сериозното им отношение.

Това е последната статия свързана с програмата. В нея можете да видите условията по които се прави.

............................................................

Предложението което правя е следното:

1. Отговорници за провеждане на програмата са Sollam и ot4eto .
-Помощници те си определят сами.
2. В програмата се допускат играчи, които направят съответния брой удари в битки за които има заповед. (За целта вече е създаден специален заповеден канал в телеграм).
3. Начина на отчитане ( чрез попълване на формуляр, използване на скрипт или извличане на данните от статистиката на битката) се определя от отговорниците на програмата.
4. Държавното участие в програмата се изразява в покриване на 1/2 от стойността на къщите необходими за програмата.
5. Играчи които имат пакове ползват преференцията наполовина заради превилигированото им положение от по-голям запас здраве и по-бързо зареждане. (това е така в сега действащата програма)
6. Държавата се ангажира с осигуряването на 1 превод месечно в размер на 400 000 валута към орга 2nd Division за нуждите на програмата.

.............................................................

Ако съдим по седмичната статистика от играта  за изминалата седмица има 58 човека, които  са надхвърлили 800 убийства във въздушни битки и около 150 в границата между 350-800
Една част от тях бият за медали, други не биха искали да се включат в такава програма по една или друга причина.
Очаквания брой на участниците е около 20-30 човека за къщи к3 (с над 800 убийства) и около 50-60 за къщи к2 (направили между 350 и 800 убийства) При сегашните цени стойността на необходимите къщи е около 1 милион. Предложението е държавата да покрива половината от тази сума.

За сега предлагам да фиксираме превод от 400 000 валута и след един месец (когато се видят първите резултати), парламента да разгледа отчета и ако е необходимо да коригира сумата.

Разбирам, че това не е малка сума, но мисля че можем да си я позволим в пред вид очаквания резултат.

Ако приемем програмата ще получим от една страна добре организирана и насочена щета , от друга ще събудим интерес у хората към играта  и не на последно място подобна органиция ще засили колективната игра.

Темата е отворена за коментари, предложения и препоръки. Самата аз рядко се включвам във въздушните битки и съм малко встрани от проблемите на летците, което предполага, че има пропуски в предложението , които се надявам вие да допълните.

Благодаря предваретелно на всички, които се включат в дебата.

Sollam

Sollam

ДепутатинУ

• Регистрирани
  • 126 Мнения:
Първо за Дидо:

"Всеки ден се качва някоя звездс на рангс, но тази щета отсъства във важни битки. "

Изкефи мъ! :)
Ела ми вдигни следващата звездичка за един ден. :laugh:

"За финансиране съм, но самата идея че имаме топ щета на национално ниво и почти нулева щета за важни битки не ми допада "

Това не е идея, а реалност. Причините са много.
Като тръгнеш от медалеенето за пакове, минеш през Статията на Боян, липсата на важни битки, апатията на хората и авиомодула като цяло, предвид конкретния отрязък от време. Въпросът е, как да се направи така, че нещата да се получат?

Този пост е редактиран от Sollam: 20 юли 2017 - 04:23

Публикувано изображение

Sollam

Sollam

ДепутатинУ

• Регистрирани
  • 126 Мнения:
Сега за Кусто:

"Който е искал да се развие в този модул вече го е направил и без проблеми може да гони медали."

" Медалстването във въздушни битки е къде къде по-печелившо. От една гледна точка е златото от медал от друга гледна точка е, че се гони БЕЗ оръжие. Удара с танк струва 2лв + хляба. Тоест вкарваш 1 злато, за да вземеш 5. При въздушния медал нещата стоят по друг начин. Не съм съгласен да се дават още повече пари там."

Значи, предвид второто изречение, ще заключа, че първото не е коректно, щом има и не дотам развили се. Сиреч, не е въпроса само до искане, а и до възможности, щото от второто излиза, че няма как всеки иска. Питай примерно Ники, колко фирми и какви му костваше развиването в авиомодула.

По-натам:

1.КО-то бе една от идеите за създаването на авиоотряда. Пускахме и пускаме КО, но няма как да вкараме в отряда хората, които желаят да са си в отрядите.

2. При пускането на КО в национален мащаб, няма как да знаеш кой, кога и как взима КО. Може да са пак медалистите, които с един удар обират, колкото малките с 10

3. Развилите се акаунти блъскат за медали за пакове и почти никой от тях не участва в битките на еБългария с изключение на Ники- Котката и Корадо. Епизодично Стаев и Дон Митко, но... Нито Дон Митко, Надя, или Божерянов, или Стаев са искали и са от хората, които ще искат къщи. Това са най-яките ни акаунти във въздуха, извън редовно биещите за еБългария.

Проблемът е по-скоро в отчетността. Подобна беше програмата, която финансирахме с Таблов. Имам предвид турнира, но за една седмица се скъсах от следене на скрийнове, битки и прочие. Добре, че Корадо и Маскю помагаха.
И тогава всички се биеха във въстанията в Индия, откъдето може да се започне и сега, докато все още няма важни битки.

Но основният проблем е, че Правителствата не правят нищо по въпроса за задаването на заповеди на скрипта, Телеграма и т.н. на национално ниво. Иначе в авиочата нещата стоят по друг начин.
А, ако Дидо прецени, нека пусне спам в канала в Телеграм. Той е национален. Надявам се да не се случи като с канала на армията в ризон-а.
Публикувано изображение

edo

edo

Гражданин

• Депутати
  • 280 Мнения:
ПРОТИВ!!!!
Публикувано изображение

Sollam

Sollam

ДепутатинУ

• Регистрирани
  • 126 Мнения:

Виж мнениетоedo написа на 21 юли 2017 - 10:39 :

ПРОТИВ!!!!

Да беше казал що, ли?:)
Публикувано изображение

Alcek

Alcek

Старшина

• Депутати
  • 180 Мнения:
В авио групата в Телеграм засега има 11 човека. Активността е нищожна и с това отхвърляне на програмата просто на инат, ще останат да играят само пак-аджиите.
Бързай бавно!

NikolayMilev

NikolayMilev

Майор

• Administrators
  • 970 Мнения:
ББ ВИ строи магистрали, вие тука самолети ще ми развивате.... :P

На мнение съм че е хубаво всеки да се забавлява както намери за добре. Това държавната пара е въздух работа, виждали сме как милиони се топят за ден с поредната "важна битка".

Не съм съгласен само с точка 6. Най-добре с всеки прези да се говори поотделно, ако дойде следващият и му кажете "400 хилки моля" ии ако е ръб може и орга да Ви замине ;)
прекалено е динамично положението с промените за да се слагат неща занапред.

Andromeda

Andromeda

Лейтенант

• Регистрирани
  • 569 Мнения:
Ники, идеята на т.6 е да си спестим всеки месец драченето в парламента, пък колкото до евентуален прези-ръб...  Ами то ако се случи ще се мисли в движение. :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни