Към съдържанието

Министерство на Финансите

• Заключена тема Тази тема е заключена
7 отговора на тази тема

LitoII

LitoII

Майор

• Регистрирани
  • 671 Мнения:
Здравейте на всички,

отварям тази тема, където всеки депутат може лично да се поинтересува от дейностите на министерството. Този месец имаме три основни точки, по които работим:

1. Национални организации и валутен пазар. Обособяване на резерв.
2. Данъчна политика. Следващата седмица ще говорим повече, сега само насоки.
3. Национална програма за развиване на тренировъчните центрове на играчите.

В редовете по-долу ще обособя по-скоро лична гледна точка, която с времето ще се развие до национална политика. Както в управлението на националните организации и резерв, така и за данъчните ставки. В момента в МФ има експерти по икономиката в играта, всеки с различна експертиза и Ники Милев, мастър-гуруто ^_^ В хода на следващата седмица ще има сериозно развитие по отговора на въпроса "Какво искаме ние?".

1. Национални организации

Аз съм титулярът, който отговаря за националните организации и използването им на валутния пазар. При нужда, членове на МФ ще ми помагат. Искам също така да добавя (за бъдещи президенти), че Ники Милев има достъп до всички имейли, т.е. ако някоя парола се изгуби, имаме изключително бърз начин да я сменим.

Механика: Използва се наличието на бот (или много тъпи играчи), който купува валута за злато. На всеки час се изкупува константно количество валута и/или брой оферти.Тъй като общият брой оферти е изключително голям, една оферта (валидна 10 дни и 0 часа) се изкупува в последния ден/час или пада. Когато ботът купи валута на стойност 0.005 злато, аз реално купувам злато на стойност 200лв кюлчето. След това го продавам на пазара (в момента 215лв) и по този начин правя приход (в момента 15лв за продадено злато).

Практика: До сега ботът не е изкупувал по-голяма оферта от 90,000лв наведнъж. Всяка оферта, изкупена на 100% означава, че ботът е можело да купи повече, което е индикатор за неефективност. Именно поради това от всяка организация (орг) пускам по 100,000лв.

В момента разполагам с 19 национални организации, или имам нужда от общо 1,900,000лв капитал.

Резерв

Средствата в националните организации представляват един вид резерв. Това, обаче, е пасивен резерв. При специални оферти от страна на Плато валутният пазар "изригва", т.е. цената на златото скача или пада значително. За такива случаии е изключително полезно в БНБ да има 1-2 хиляди злато и 500,000лв капитал за спекула. Може би това ви се струват много пари, но ако погледнете участниците при подобна спекула с какви милиони влизат, може би ще си промените мнението. Причината да се изисква голям капитал за подобни случаи е големият оборот пари, който се обръща, и ниският риск в конкретния случай.

Има и друг вид спекула, където се надяваш цената на средствата да се вдигне, но там рискът е изключително голям и от държавна гледна точка не си заслужава инвестицията.

2. Данъчни ставки.

Аз съм на мнение, че за сега е най-добре всички данъци да са на минимални стойности (включително и митата). Това ще свали цените на пазара ни и ще го направи конкурентно-способен. След няколко седмици, обаче, ще е добре да вдигнем определени данъци с няколко процента с цел приходите да покриват редовните ни разходи. За това първо ще обсъдим ситуацията вътре в МФ и когато се обединим за едно или две предложения, ще се обосновем пред Парламента.

Във връзка с тази тема, ще помоля народните представители да избягват мнения от типа "На мен 5% ми харесват", "Аз мисля, че 10% е най-добре". В икономиката се използват графики и модели за измерване на ситуацията и в еРепублик най-елементарните модели са напълно работещи. Вчера цитирах Лаферовата крива и показах нагледно, че законът важи и в затворения макро-пазар на еРепублик :)

3. Национална програма за развиване на тренировъчните центрове на играчите. Съкратено: ХАРЧЪТ

amstoyanov работи върху подробна статия или по-скоро поредица от статии, но надявам се да ми позволите да ви резюмирам ситуацията.

Проблемът: прекалено много еБългари тренират с по-малко от 80 сила на ден. Използваме за пример Чили, където обучават и помагат на играчите си да си вдигнат тренировъчните центрове от рано. Това им е позволило да си увеличат дневната щета със стъпка, с която ако ние си бяхме увеличили дневната щета, днес щяхме да сме настигнали еСърбия и еПолша.

Подготовката: проблемът не е фатален. Можем бързо да се върнем на правилната права и след година да сме там където бяхме преди година. И докато други страни деградират, ние ще еволюираме. За целта МФ правим статистика за състоянието на тренировъчните центрове на играчите и събираме информация за тяхното ниво и сила в момента.

След като се направи тази статистика, ще можем да обособим групи играчи, на които да помогнем най-ефективно.

До тогава, ще трябва да имаме отговор на въпросите:

1) Критерии за един играч, за да получи държавно финансиране.
2) С по колко злато ще се финансира всеки играч? На 100%? На 90%? На 60%? За да помогнем на всички, ще ни трябват 10-20 милиона. Ние разполагаме само с три.
3) Кой ще отговаря за програмата? Как ще се следи развитието на участниците в програмата.

Тук аз ще имам по-малка роля и само ще съветвам. Отново, избягвайте коментари от рода на "Аз мисля", "на мен ми се струва". Повече ценя аргументи (думата аргумент е различно от ферман).

Няма да се подпиша от името на МФ, защото сме нямали възможност всички да обсъдим вътрешно горе-написаното. Това са нещата, както аз ги виждам и определено в следващата седмица ще се развият значително. Моят фокус е върху орговете и данъците, но ще се радвам ако вие се съсредоточите върху оформянето на последната точка, защото тя не присъства в бюджета!!

Ако имате въпроси относно практиката на МФ, чувствайте се поканени да питате в коментарите.
Ако имате IТ познания и може да създадете и поддържате API което да следи развитието на еБългарите, много ще се радвам да поговорим (тези, които познавам, са мързели).

НАПРЕДващ
Публикувано изображение
LitoII

Вице-президент на еБългария lost count;
Аматьор, Вълк и Мечка от класа!
Партия на Независимите Българи ПНБ R.I.P.
бивш президент на еБългария

Оттеглил се в медалеене.
    : )

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
    • 394 Мнения:

Виж мнениетоLitoII написа на 08 декември 2013 - 03:09 :

Резерв

Средствата в националните организации представляват един вид резерв. Това, обаче, е пасивен резерв. При специални оферти от страна на Плато валутният пазар "изригва", т.е. цената на златото скача или пада значително. За такива случаии е изключително полезно в БНБ да има 1-2 хиляди злато и 500,000лв капитал за спекула.

Така: въпросът ми към теб като финансов министър е, какво мислиш за проектозаконът ДАУО. И какво мислиш за законът за държавния резерв? Необходимо ли е да съществуват (и изпълняват) и двата закона едновременно или е по добре резервът да бъде част от ДАУО? Дай ми определение на "пасивен резерв". Ако тоя в тези 19 организации е пасивен, то как онзи другия резерв, който по закон трябва да стои в една организация ще стане активен?

3. Национална програма за развиване на тренировъчните центрове на играчите. Съкратено: ХАРЧЪТ

amstoyanov работи върху подробна статия или по-скоро поредица от статии, но надявам се да ми позволите да ви резюмирам ситуацията.
    ...................................................................................................................................................................................

След като се направи тази статистика, ще можем да обособим групи играчи, на които да помогнем най-ефективно.

2) С по колко злато ще се финансира всеки играч? На 100%? На 90%? На 60%? За да помогнем на всички, ще ни трябват 10-20 милиона. Ние разполагаме само с три.
    3) Кой ще отговаря за програмата? Как ще се следи развитието на участниците в програмата.

Предполагам че статистика ще теглите от егов. Аз мисля :D  че това не е достатъчно. Трябва да се направи и анкета като тази, която сме направили в МнМ, която да обхване и горните дивизии. Защото така ще вкарате в статистиката и двукликърите, което няма да даде отговор на въпроса колко играчи трябва да бъдат подпомогнати, нито отговор на въпроса колко пари ще трябват за това.

1) Критериите по които трябва да се финансира един играч трябва да са различни за всяка отделна дивизия.

Давам пример за д1:
    минимум 2 месеца в играта, минимум 4 СС медала. Съотношение възраст/сила такова, че да изисква частично вдигане на безплатния тренировъчен, което гарантира че играчът не е мултак.

Подобни критерии да бъдат изработени и за другите дивизии. За д4 да влязат ХУ медалите, СС медалите, броят фирми.

2) 60% мисля, че е добре. Играчите ще бъдат стимулирани да потърсят помощ, а и без това парите са ограничени.
    3) Мисля, че МнМ може да поеме програмата в д1 и д2. Мисля, че стажанти към МФ могат да поемат д3 и д4. Мисля, че хората, които участват в програмата заслужават някакво символично заплащане за усилията и загубеното време.

:blush:
    Публикувано изображение

LitoII

LitoII

Майор

• Регистрирани
    • 671 Мнения:
    Ако ще ми заплащаш изгубеното време в играта, доста солено ще ти изляза. В момента за работен час получава по 10 евро. Десет работни часа - 100 евро. При промоция - 500 злато. Аз прекарвам по десет часа на ден. :D

За ДАУО и за закона за резерва - не искам да ви се мешам в работата на депутатстването. Каквото и да прави Парламентът, винаги си прави сметки без краставичаря така или иначе..

"пасивен резерв" - парите на валутния ти печелят някакъв доход, но не са достъпни да ги харчиш за други цели, а просто дават фискална стабилност на държавата
    "активен резерв" - скрити в някой орг пари, чакащи да им се намери приложение. Не носят доход, но са 24/7 на разположение.
    Това не е официална терминология.

Статистика Стоянов прави и от егов, и от анкета. Двете ще ми позволят да направя статистика на разпределението на играчите ни според това с колко сила на ден тренират.

Сългасен съм, че МнМ може да поеме пълна отговорност за развитието на д1 и д2 играчи, а МФ да организира раздаването на социално слаби помощи за д3 и д4.

За информация само ще ти покажа една таблица, направена по информация от егов за играчите ни от д4:
    Публикувано изображение
    Има какво повече да се желае. В д3 е още по-зле :)

НАПРЕДващ
    Публикувано изображение
    LitoII

Оттеглил се в медалеене.

Kukulast

Kukulast

Гражданин

• Регистрирани
      • 42 Мнения:

Проблемът: прекалено много еБългари тренират с по-малко от 80 сила на ден. Използваме за пример Чили, където обучават и помагат на играчите си да си вдигнат тренировъчните центрове от рано. Това им е позволило да си увеличат дневната щета със стъпка, с която ако ние си бяхме увеличили дневната щета, днес щяхме да сме настигнали еСърбия и еПолша.

Подготовката: проблемът не е фатален. Можем бързо да се върнем на правилната права и след година да сме там където бяхме преди година. И докато други страни деградират, ние ще еволюираме. За целта МФ правим статистика за състоянието на тренировъчните центрове на играчите и събираме информация за тяхното ниво и сила в момента.

Проблема е фатален и е подобен на проблема на Д1-Д4 но тук няма да споря по-важното е да започнем бързо да го решаваме за да спрем изоставането.

Прави се списък за който трябва да се реши как да се попълни на случаен принцип с рандом или в зависимост от скоростта на връщане на заема. Преди застъпвах първият начин като най-честен но понеже средствата са ограничени бързината на връщане и големината на нужната сума оформени като коефициент може да основен критерий за запълване на списъка като при еднакви коефициенти или рандом или по азбучен ред да се запълва списъкът.
      По точка 1:
      1. Основен критерий трябва да бъде активността на трениране но не трябва да им вадим душата и да им оставим и за личен живот така че предлагам минимум 26 тренировки месечно без силата от мисиите която егов добавя към общите тренировки за деня и това трябва да се отчита. Като тези 4 свободни от тренировки дни месечно могат да се прехвърлят за другият месец.
      2. Втори критерии наличието на Гарант или Гаранти гарантиращи със собствените си фирми връщането на заема. От възможностите на играча и възможностите на гаранта може да зависи и % на финансиране от т.2.
      3. Трети критерий бой във важни за България битки трябва да се реши червен или черен флаг ще е критерият и да се следи по списък дали се изпълнява. Следене с егов или скрипт в IRC също трябва да бъде решено. Може да се направи IRC където финансираните да се регистрират и да се проверява дали са се били в приоритетната битка. За този критерий важно е колко ФФ на ден се дават повече ФФ по нагоре в списъка. За минимум се приема изпълнението на ДО или ДО + допълнителна бройка убити.

Така че основната ми идея е да се сформира коефициент срока за връщане на заема (избира се от играча и/или неговият Гарант или Гаранти), големината на заема (% на финансиране също се избира от играча) и ФФ (посочва се от играча но не по-голям от максималното му ФФ минус броя на фирмите му). На базата на този коефициент се прави подреждане в списък определя се сума примерно 1М за финансиране на програмата и се раздава на първите от списъка до където стигне след връщането на първите заеми се продължава със следващите от списъка.

Наказания и поощрения:
      За неизпълнение на поетите ангажименти повече от 3 или 6 пъти се връща цялата сума на заема предсрочно от играча или от Гаранта/Гарантите му.
      Поощрение за играч изплатил целият заем в срок или преди края на срока с по-малко от 2 нарушения награда 20 К7-мици.

За отговорници на предлагам Комисия съставена от amstoyanov, член от Правителството и по един депутат от тор5 партиите с равна тежест на гласовете. Комисията избира отговорници от самата нея които да следят за изпълнението на всеки един от параметрите програмата и да начисляват наказателните точки и предлагат играчи за изключване от програмата и предсрочно погасяване на заема.

Xaoc aJl4eH

Xaoc aJl4eH

Лейтенант

• Регистрирани
      • 394 Мнения:

Виж мнениетоKukulast написа на 09 декември 2013 - 08:49 :

Проблема е фатален и е подобен на проблема на Д1-Д4 но тук няма да споря по-важното е да започнем бързо да го решаваме за да спрем изоставането.

Прави се списък за който трябва да се реши как да се попълни на случаен принцип с рандом или в зависимост от скоростта на връщане на заема. Преди застъпвах първият начин като най-честен но понеже средствата са ограничени бързината на връщане и големината на нужната сума оформени като коефициент може да основен критерий за запълване на списъка като при еднакви коефициенти или рандом или по азбучен ред да се запълва списъкът.
      По точка 1:
      1. Основен критерий трябва да бъде активността на трениране но не трябва да им вадим душата и да им оставим и за личен живот така че предлагам минимум 26 тренировки месечно без силата от мисиите която егов добавя към общите тренировки за деня и това трябва да се отчита. Като тези 4 свободни от тренировки дни месечно могат да се прехвърлят за другият месец.
      2. Втори критерии наличието на Гарант или Гаранти гарантиращи със собствените си фирми връщането на заема. От възможностите на играча и възможностите на гаранта може да зависи и % на финансиране от т.2.
      3. Трети критерий бой във важни за България битки трябва да се реши червен или черен флаг ще е критерият и да се следи по списък дали се изпълнява. Следене с егов или скрипт в IRC също трябва да бъде решено. Може да се направи IRC където финансираните да се регистрират и да се проверява дали са се били в приоритетната битка. За този критерий важно е колко ФФ на ден се дават повече ФФ по нагоре в списъка. За минимум се приема изпълнението на ДО или ДО + допълнителна бройка убити.

Така че основната ми идея е да се сформира коефициент срока за връщане на заема (избира се от играча и/или неговият Гарант или Гаранти), големината на заема (% на финансиране също се избира от играча) и ФФ (посочва се от играча но не по-голям от максималното му ФФ минус броя на фирмите му). На базата на този коефициент се прави подреждане в списък определя се сума примерно 1М за финансиране на програмата и се раздава на първите от списъка до където стигне след връщането на първите заеми се продължава със следващите от списъка.

Наказания и поощрения:
      За неизпълнение на поетите ангажименти повече от 3 или 6 пъти се връща цялата сума на заема предсрочно от играча или от Гаранта/Гарантите му.
      Поощрение за играч изплатил целият заем в срок или преди края на срока с по-малко от 2 нарушения награда 20 К7-мици.

За отговорници на предлагам Комисия съставена от amstoyanov, член от Правителството и по един депутат от тор5 партиите с равна тежест на гласовете. Комисията избира отговорници от самата нея които да следят за изпълнението на всеки един от параметрите програмата и да начисляват наказателните точки и предлагат играчи за изключване от програмата и предсрочно погасяване на заема.

Много сложно, бюрокрация, няма нужда. Има си таблици и начини да се отчете. Стигне ли се комисии ще се "офнирим" много бързо.
      Публикувано изображение

LitoII

LitoII

Майор

• Регистрирани
      • 671 Мнения:
      Ректора и Ники Милев предложиха нещо (в моите очи) много добро. Прочетете го цялото:)

Програмата за вдигане на тренировъчни центрове да се централизира около определени личности-гаранти. Парламентът отпуска на тях средства, а те вече еднолично ще решават на кои играчи да финансират тренировъчните центрове. Въпросните гаранти ще са лицата, от които държавата ще си търси обратно парите. Преди да получат субсидията, те ще се обвържат с определен срок от време в който да върнат получения заем.

Дали играчът, чиито трен центрове са били вдигнати, реално ще върне заема, нас не ни интересува - държавата ще си получи парите обратно от гарантите. И ще може да финансира други гаранти.

Гарантите ще информират държавата, в кои играчи е вложена сума и кога да се очаква те да започнат да тренират с по 80-90 сила на ден.

Гарантите ще се ползват с публичната подкрепа на държавата. Гарантът ще може еднолично да добави играчи, измамили го/я, в черния списък на депутатите.

Гарантите ще са основният двигател на програмата за вдигане на тренировъчни центрове.

НАПРЕДващ
      Публикувано изображение
      LitoII

Оттеглил се в медалеене.

LitoII

LitoII

Майор

• Регистрирани
        • 671 Мнения:
        Добавям да е черно на бяло, че държа на това златото да остане непокътнато в държавната хазна :)

НАПРЕДващ
        Публикувано изображение
        LitoII

Оттеглил се в медалеене.

LitoII

LitoII

Майор

• Регистрирани
          • 671 Мнения:
          Използвам това, че темата е "Важна", за да отправя апел към многоуважаемите избраници на народа депутати.

Всички искаме минимални данъци, за да му е добре на народа. Но всички искаме и максимални данъчни приходи, за да получава народът повече безплатни танкове.. Трябва да се постигне компромис.

Но няма да постигнем компромис, ако всеки казва На мен ми харесват 5% данъци. Няма да подкрепя повече от 1-2% увеличение. И така нататък..

Моето предложение е да се поставят цели и да работим заедно за постигнето им. Не мога да разбера, как си позволявате всеки месец да идва нов президент и да поема държавата в напълно нов ракурс. Стоич каза, че няма намерение да харчи пари и взе че изхарчи половин милион. Козата поне си го знаем, че няма задръжки когато става дума за СОта... ^^

Моето мнение е, че докато държавата няма дългосрочни цели, които да гони, няма абсолютно никакъв смисъл да се харчат пари за СОта във война срещу Молдова, например. Трупайте резерв (2-5-10-20 милиона - географското ни положение е такова, че колкото пари имаме, няма да стигнат и за месец тежки битки :D)

Какви цели можем да си поставим?
          1. Дневен данъчен приход - 15к, 20к, 30к, 50к, 100к. И преди да изстреляте едно число, помислете за какво ще се използват тези пари. Определено няма смисъл от максимално ефективни данъчни ставки за трупане на резерв, който да се издумка в една битка, ако това ще убие спекулативния бизнес, от който се изхранват редица българи. Не допускайте грешката на бившата армия да правите хората зависими от държавата. Ако всеки чака държавата да го изхрани, това е пагубно за нацията в дългосрочен аспект.

2. Национален резерв - 2 милиона е настоящият. Да остане ли толкова, или да го увеличим на 5,10,15+ милиона? Идеята от резерв е, като се развали сегашния мир на Балканите и като ни погнат да ни оставят без конгрес за пет месеца подред да имаме собствени средства с които да се осовобдим, а не да разчитаме на заеми от знайни и незнайни воини, на които после да трябва да се връщат неотчетени преди никой Парламент разходи (обърнете се към темите в Парламента от ноември-декември, за да видите за какво иде реч...)

3. Национална цел - бонусите от какъв приоритет са ни? ако ни погнат да ни гонят от Украйна и Русия да изпразним ли хазната, за да ги пазим или не? Искаме ли да продължим да инвестираме в населението с цел повече души да тренират максимално сила (знаят ли хората, че тренирането с контракт при максимално развити тренировъчни центрове им печели 3 злато и 2,754 точки сила на месец?)? Или ни е по-важно да раздаваме танкове, за да има с какво да се бият хората?  Или искаме да създадем отряд от 20 души, които да се финансират от държавата, за да са 24/7 на разположение на МВ (при наличие на десетина фабрики к7, дневните данъчни постъпления може да отиват за винкел и така да се финансират стотина души)? Измислете начин, по който да занимаете играчите. Като не правите нищо, и те не правят нищо. И накрая спират да играят... Ваша е задачата да направите играта интересна.
          Това, разбира се, не означава да сме като мухи без глави - никой не обича да губи. До преди две години бяхме най-уважаваната страна в играта. Сега сме една от най-малко уважаваните страни. Започнете с това, например :)

На мен лично не ми пука, каква ще е целта. Аз искам да знам, че хората знаят какво правят. Но ако не искате да се тормозите чак толкова - ок, сигурен съм че отново ще дойде нов бате Боби или Сандо на президентския стол :) Даже мога да ви кажа, че има шанс да е по-скоро отколкото някой очаква :P

ПП: Ако ще преследвате тази тема на разговор, моля отворете нова тема. Целта на тази е за директна комуникация между МФ и Парламента и предпочитам да остане така. Целта на настоящият пост е да ви кажа, че няма смисъл от каквито и да е увеличения на данъците, ако не знаете какво искате да правите с тези данъци.

НАПРЕДващ
          Публикувано изображение
          LitoII

Оттеглил се в медалеене.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни